Kdo neskáče, není Čech!

Přichází nová česká hra, kde budete skákat do zbláznění, hra kde se budete koulet do zbláznění, hra se jménem Gumboy Tournament!

Už je to tady! Přichází pokračování vykutálené české hry Gumboy: Crazy adventures, která přináší multiplayer, nové ovládání, mapy, hudbu a mnoho dalšího. Již nebudeme muset nosit měsíční písek tajemnému skřítkovi, ale jak už název napovídá, budeme soutěžit!

Už ale nečekejte vodní čtverec nebo lítající hvězdu, jak se mohla naše hlavní postava proměnit, teď se budeme jenom koulet a lepit.

Myslíte, že to bude nuda? Nikoliv! Hra Gumboy Tournament přináší nekonečný kotel skvělé zábavy.

Výborná pohádková grafika, prostředí a atmosféra zůstaly při starém. Méně „pixelových hvězdiček“ díky tomu, že tam není žádný písek a u singleplayeru nemusíte už moc přemýšlet. Už kvůli těžkosti misí lidi Gumboye nehráli, to se ale v novém díle zcela mění. Celkem přibylo 9 nových gumových kuliček, ze kterých si budete moci vybrat.

Po načtení loga Cinemax (tvůrců hry) se vám spustí hudba, která je prostě fenomenální! Hodí se do tohoto kouzelného světa. Dokonce i při hře je dobrá, pokud se „nakoulíte“ na zrychlovač nebo zpomalovač, muzika se tomu přizpůsobí – hraje rychle nebo pomalu. Ta hudba má prostě říz, přispívá k atmosféře hry.

Ta hudba má prostě říz, přispívá k atmosféře hry

Velký podíl v minulém díle, který přidával na atmosféře, byly zvuky. To skvělé mumláni Mr.Goga (hlavní postava Gumboye), které nemělo chybu, v novém díle chybí. Místo toho se gumové kuličky všelijak chichotají. Není to špatné, ale slavné „hehe, ťuk ťuk, tip ťop, ghh“ bylo lepší.

Místo toho se gumové kuličky všelijak chichotají

Menu a zapnutí hry už není tak atraktivní. V minulém díle jste si museli „skočit“ pro start nebo konec. Nyní jste odkázáni na myš nebo klávesnici. Při turnaji můžete na mapě nalézt:

Zpomalovač“ (Slow down) – Váš hrdina se zpomalí

Zrychlovač“ (Speed up) – Přesný opak. Budete rychlí.

Listy blahovičníku“ (Super jumper) – Stanete se skokanem roku. :)

Magnetizer“ – Kolem vás se udělá zář, kterou odpuzuje své nepřátele.

Teleport“ (Exchance) – Něco jako teleport, který vás přesune vás na jiné místo

Štít“ (Shield) – Ostatní koule vám nevezmou hvězdu ani vlajku.

Přitom samotných map zde není mnoho, ale jsou zatím na to občasné hraní dostačující. Postupem času Vám všechny budou všechny mapy připadat stejné a různé turnaje nezáživné. Herní módy zde najdete čtyři:

Capture the flag – Známý to mód, kde je hlavní náplní soupeřovi ukradnout vlajku a odnést ji ke své.

Speed race – Disciplína, ve které budete závodit proti ostatním. Teda lépe řečeno, rychleji sesbírat bílé vlaječky a dostat se do cíle.

Collecting diamonds – Zde je vaši hlavní prioritou sbírat ze tří druhů diamantů za různé body.

Star race – Obdoba módu ze hry CoD Behind Enemy Lines, kde se snažíte soupeřovi ukradnout hvězdu kterou má, pokud ji ukradnete, máte ji vy a musíte se před nepřáteli schovat.

Hra, jak jsem se již zmínil v úvodu, obsahuje multiplayer, který je nedílnou součásti této hry. Na jediné mapě se mohou tedy vyskytnout až 8 hráčů z různých částí republiky či s kamarádem propojeným pomocí LAN či na jediném počítači – a to pomocí myši a klávesnice. Singleplayer neboli Tour jednoho hráče již není dominantním lákadlem hry a mně přišel docela nudný. Ke každému levelu, který máte projet, si také můžete sami navolit obtížnost hry a inteligenci počítače. Takže pokud se Vám to bude zdát moc jednoduché, či naopak moc těžké není problém si to nastavit.

Stáhni demoverzi hry kliknutím zde

Poté co předchůdce Gumboye dostal několik prestižních ocenění hlavně v zahraničí, tak se autoři rozhodli, že hra bude namluvena anglicky a dokonce i vytvořen web celý v angličtině speciálně pro Gumboy Tournament. Přeložené texty jsou v nastavení jednotlivých jazyků na výběr, ale dabing a takový ten nádech, zůstává v angličtině.

Další věc, která Vás může na hře zaujmout je propojenost se světově uznávaným programem Steam. Již předchůdce se mohl pyšnit tím, že byl jako první česká hra na Steamě. Novinkou je také vesmírná mapa Ufonuim, kde můžete nalézt nový prvek založený na principu planetární gravitace. Tuto arkádu, která stojí aspoň za vyzkoušení, si můžete pořídit za částku 299 Kč či na Steamě za 3,99€, která je podle mně dosti vysoká. Já jsem plnou verzi hry dostal k časopisu Score, kde byla přibalena. Pro toho koho bavil první díl nebo se aspoň trochu nudí, tuhle hru určitě doporučuji.

http://www.gumboy.cz/ nebo http://www.gumboytournament.com/

Hodnocení:75%

+ Pěkná grafika
+ Inovativní ovládání na myši
+ Multiplayer
+ Hudba a zvuky
+ Propojenost se Steamem

– Po chvíli hraní přichází nuda a stereotyp
– Hru hraje málo lid
í – Cena

Přečtěte si také:

Gumboy: Crazy adventures

Zombie útočí!

Děkuji za přečtění a přeji rychlé koulení při závodech. :p

http://www.onkos.wordpress.com/ Můj článek najdete i na GP blogách –http://www.gamepark.cz/kdo_neskace_neni_cech_131423.htm

Reklamy

~ od Onkos on 04/23/2009.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

 
%d bloggers like this: