Zombie útočí!


Na Call of duty 4: Modern Warfare a ostatní tituly

Poslední je vždycky in!

Jakže Zombie mód funguje? Asi nějak podobně jak ve filmu Resident Evil. Na začátku nového kola jsou všichni vojáci neboli lovci, kteří si vyberou zbraň a mají minutu na to, aby se připravili. Po minutě systém vybere náhodného hráče, a stane se zombie, který má proti sobě 38 hráčů. A jeho úkol je eliminovat přeživší vojáky, kteří se po zakousnutí, nebo zaříznutí zombíkem, stávají taky zombie. Takhle to je až do posledního lovce, který dostane super zbraň, a snaží se uprchnout a pozabíjet splašené zmutované teroristy.

Zmrtvýchvstání!

Po úmrtí vstanete se země a máte na výběr hned z několika zombie.

Zombie mají vlastní skiny, víc života (250,400, 650) oproti hunterům, kteří mají standardně 100. Většinou dávají kolem 20 dmg a útočí na blízku nožem nebo vlk tlamou. Existují také tzv. speciály, které mají skoro všechny postavy, např. lovci mohou pokládat miny, nebo když zbývají 15 posledních lovců, Rychlá zombie může házet lebky, nebo když se přiblížíte k Elektrické zombii na 3 metry, působí na Vás, na vojáka, elektrický proud atd. A jaké jsou zombie a jejich výhody?

Bojíte se tmy?

Aby atmosféra byla hutnější a strašidelnější, tvůrci udělali na všech mapách tmu. To znamená, že hůř uvidíte do dálky a zombie mají větší šanci po Vás skočit z nějakého temného koutku. Na serveru najdete samozřejmě všechny známé mapy + nějaké nové, speciálně pro Zombie mód.

Nelíbilo se Vám v minulých verzích, jak se všichni lovci jumpli na nepřípustná místa a odtud vás ostřelovali? V téhle nové verzi, jsou na některých místech taková čidla, a když jumpnete na nějaké místo ihned jste mrtvý. V případě, že čidlo nepomůže, přichází na řadu admin a kickne Vás, to i v případě kempení.

Ano pane poručíku! Nebo seržante?

Jako v normálním módu na CoD4 jste měli ranky do 55. levelu, tak nechybí ani zde, do 101. Vyšším levelem můžete pokládat více min, máte víc lebek nebo elektrický proud dosáhne dál. Expy získáváte jako voják zabíjením zombie, ale velmi málo, protože zombíka zabít, je opravdu lehké. V opačném případě zas těžké. Třeba jako Rychlá zombie musíte dát lovci minimálně 5 zásahů zblízka. Za jeho zabití dostanete na oplátku hodně expů. Díky tomu, že lovci mají méně života, tak po zabití zombie s ní spadne lékárnička, která přidá +20 života.

Pozdě, ale přece

Tento článek jsem psal již před rokem, ale díky mojí lenosti jsem ho stále nedokončil. Stalo se až dnes v dubnu – v měsíci blogerů. Mezitím se tento mód přidal na servery GamePark.cz a většina lidí ho už zna, ale když jsem s tímhle článkem začal, tak ho také dokončím. Tento preview jsem psal z poznatků ze serveru, kde se specializují na herní módy s atraktivní tématikou – zombie.

Tou dobou, kdy se na mém disku prášil tento článek, tak na přelomu roku 2008/2009 vyšly dvě hry se stejnou tématikou. A to:

 • Left 4 dead – V této hře, v které je hlavní náplní multiplayer, kde jste spolu se svými třemi spoluhráči a úkol máte jasný – dostat se do určitého bodu a navzájem se svojí skupinou krýt, pomáhat si a léčit se. Cestou potkáváte různé druhy zombíků a taky hodně, ale opravdu hodně těch obyčejných. Na pomoc můžete použít různé zbraně a „vylepšeníčka“, která Vám pomohou dostat se přes tucet kol.

  Pokud se stane, že celá vaše čtyřčlenná výprava zahyne, tak určitě budete čekat, že zrovna v tomhle zákoutí vyběhne 10 nemrtvých. Jenže tady je to tak vymyšlené tak, že v každém opakovaném kole přijdou vždy odjinud nebo z jiných dveří. I když se zdá, že vás tato hra za chvíli omrzí, není to tak, i trojkolová betaverze byla dosti zábavná. Dobrá je i propojenost s výborným programem Steam.

 • Call of duty 5: Nazi zombie – Hra, která se pokládá za nepovedenou, má velice zábavný bonus s novým prvkem co-op, kde nacisti jsou chodící mrtvoly. V L4D jste se snažili někam dostat, zde hledejte přesný opak – budete si hlídat svoji budovu, před masivníma krvelačnýma zombíkama.

  Spolu se svými třemi kamarády se budete domlouvat a taktizovat o odemykání různých pokojů, kde najdete různé zbraně, které, ale něco stojí.

  Peníze získáváte zaděláváním oken dřevěnými deskami, přes které se zombící prodírají a ničí vám je. Zbraně najdete v každém pokoji jiné, v jednom je dokonce i kouzelná truhla, na kterou, když otevřete, vybere se zbraň, kterou budete ničit. Naleznete je stejné jako v singleplayeru hry, může vám padnout i plamenomet, raketomet, kulomet nebo zbraň mimozemského původu, které jsou účinné na větší hromadu nepřátel.

  Od nových patchů, můžete na Nazi zombie narazit na nové mapy, jak od vývojářů, tak i od obyčejných hráčů, kteří se snaží zvětšit komunitu.

Článek od CyboPata o módu Zomdb do Call of duty 4, který byl přidán na GamePark.

Tak tohle by bylo asi všechno a můžete se těšit na můj článek o hře GumBoy Tournament, který se snažím taky dodělat s velkým spožďěním. Děkuji za přečtení a lovu zdar!

http://www.onkos.wordpress.com/

Můj článek najdete na webu FeW-GamerS o.s i na GP blogách zde – http://www.gamepark.cz/zombie_utoci_120195.htm

Reklamy

~ od Onkos on 04/13/2009.

Jedna odpověď to “Zombie útočí!”

 1. a co ip

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

 
%d bloggers like this: